Lastadskiller ComPacT NSX400NA 4 poler 400 A AC22A AC23A
Varenr: 3322743550
EAN: 3606482002890
https://bogholderi.el-grossisten.dk/web/image/product.template/72131/image_1920?unique=4a3a438
Denne ComPacT NSX400NA er en komplet 4-polet lastadskiller. Den bruges til at kontrollere og isolere elektriske distributionskredsløb. Den kræver en foransiddende beskyttelse. Mærkestrømmen er 400A ved 415VAC 50 / 60Hz for driftskategorierne AC22A og AC23A. Driftsspændingen er 690VAC 50 / 60Hz. Den leveres med en række valgfri funktioner og tilbehør, der er fælles for ComPacT NSX-maksimalafbrydere. Dimensionerne for denne 4-polede version er 185 mm x 255 mm x 110 mm. Enheden er i overensstemmelse med internationale standarder (IEC 60947), CCC, EAC og marine specifikationer.